תרבות ופנאי

חיי התרבות בכפר משלימים את ההיבט היצרני שמתבטא בעבודה ובמלאכה ומאזנים אותו. חיי התרבות מעודדים אותנו ליצור קשרים עם זולתנו. בעזרתם אנו עשויים להתפתח, כשאנו מתנסים ביצירתיות, משחק, תנועה, צבע, וצליל, מרחיבים את עולם המושגים שלנו ורוכשים ידע. בכפר יש חיי תרבות עשירים ומגוונים, שמשתתפים בהם כל חברי הקהילה. אנו משתדלים להרבות ביצירה פעילה של תרבות, ולמעט בצריכה סבילה שלה. הביטוי לכך הוא בתכנית פעילויות העשרה בערבים ובדרך שאנו חוגגים את החגים.

פעילויות העשרה

בשעות הערב יש היצע מגֻוון של פעילויות לימודיות, ספורטיביות, אומנותיות ומוזיקליות שמעבירים צוות הכפר והורי הבתים. פעילויות הערב מאפשרות לחברים התנסויות מגוונות והרחבה של יכולותיהם הגופניות, האומנותיות והסוציאליות ומאפשרת לאנשי הצוות ליזום ולתרום מכישוריהם הייחודיים. החברים בוחרים בין מגוון פעילויות: ספורט, חשבון, אנגלית, ערבית, התבוננות בצמחים, לימוד שירים, ריקודי עם, ציור, פיסול ועוד..

חגים

החגים וההתבוננות בשינויים בטבע בעונות השנה מסייעים לנו לחוש את פעימת הדופק של הזמן ואת ההשפעה של השינויים בעולם על הנפש. בחגים, היחד מגיע לשיא והקהילה כולה מורמת מעל לחיי היום-יום. בימים כאלה גם החברים חשים את השתייכותם הנרחבת – לקהילה, לעם ולעולם. חוויות משותפות כאלה מאפשרות לנו לשוב אל משימות היום-יום בהתלהבות מחודשת..

סמינר

כל חברי הקהילה נמצאים בתהליכי למידה. בסמינר השבועי החברים לומדים מגוון נושאים ותכנים: מיתולוגיות וסיפורי עמים, אגדות, משליםותכנים הקשורים לחגים המתקרבים בלווי המחזות ושקופיות. ביום הסמינר יש גם לצוות הצעיר לימודים הכוללים הכשרה טיפולית, מבוא לאנתרופוסופיה ואומנות.

תזמורת

תזמורת החברים של כפר רפאל מתכנסת לשעה בשבוע של טבילה באלמנט המוזיקלי, להקשבה, שירה, נגינה ואלתור. במהלך השנים עבדנו על יצירות ושירים מגוונים, בשיתוף עם הצוות הצעיר, הילדים והורי הבית. החברים מנגנים בכלי נגינה ייחודיים ועובדים על שיפור המוטוריקה העדינה, התזמון, המיומנויות החברתיות ועוד. מקצת היצירות צולמו והוקלטו.
ראו סרטונים נוספים כאן…

הצגות

בנוסף לערך התרפויטי שבעבודה קבוצתית, בקבוצת הדיבור והדרמה עובדים על הפקת הצגות שמהן נהנים כל חברי הכפר ואורחים. עיינו בצילום של ההצגה "הגיבן".
(לצפייה ביוטיוב…)

טיולים ויציאות

החברים משתתפים בטיולים בחיק הטבע בסביבות הכפר ובכל הארץ, יוצאים לעיר לבאולינג, סרטים ומסעדות ונהנים מקונצרטים של מוזיקה חיה.

תאטרון בובות

החברים, הצוות והמשפחות זוכים להשתתף בתאטרון בובות ותאטרון צלליות, בהכנתם ובצפייה בהם.

אופניים

בחוג האופניים מתאמנים בשיפור מיומנות הרכיבה ומתנסים בחוויית רכיבה קבוצתית בשטח המדברי שמסביב לכפר.

יצירת קשר

טלפון: 08-6462300

פקס: 08-6418102

דואל: office@krafael.org.il

כתובת: כפר רפאל, ת.ד. 425 באר-שבע, 8410301

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל נושא…

    נושא